Deželno prvenstvo FJK - Sprint
Padriče – 25.10.2015

V lepem jesenskem vremenu se je preko 200 tekmovalcev iz vse dežele in sosednjih Slovenije, Benečije, Tridentinske – Južne Tirolske ter Avstrije udeležilo deželnega prvenstva sprint na karti Hudo leto. Organizatorji si zagotovo zaslužijo pohvalo, tako za zabavno tekmo kot za odlično organiziran tekmovalni center na kmetiji Vidali, kjer so člani Gaje pekli meso na žaru.

Zmago v najmočnejših kategorijah so si zagotovili tekmovalci Friuli MTBO; v kategoriji MA je zmagal Nicholas Sbrizzi, medtem ko je v WA zmagala Alessia Ciriani. Najbolj zanimiv boj se je odvil v kategoriji M35, kjer je prve tri tekmovalce (na tretje mesto se je uvrstil Gajevec Peter Ferluga) ločilo le nekaj sekund, medtem ko je v W35 Avstrijka Eva Kailbauer z lahkoto zmagala pred našo Chiaro Sepin.

Poudariti pa je treba tudi odlične rezultate naših najmlajših, ki so se pravkar udeležili začetniškega tečaja. Kar 15 jih je tekmovalo v kategoriji začetnikov, kjer so zasedli vse tri stopničke, 6 pa se jih je preizkusilo v MW12.

Gajevci so osvojili 5 deželnih naslovov: Leonardo, Chiara S., Mauro,Chiara R. in Claudio.
Prvo mesto so zasedli tudi Davide, Nastja in Margareta.
Na stopničke pa so se uvrstili še: Katerina, Goran, Jernej, Paolo,Adriana, Antonella, Ryno (drugi);  Sebastjan, Peter, Gianluca in Davide (tretji).

Prvenstvo pa se ni še zaključilo... nasvidenje v Doberdobu!

RezultatiFotografije (Slosport)

Deželno prvenstvo FJK -Sprint
Padri
če – 25.10.2015

Tekma, veljavna za deželno prvenstvo v sprintu, ki bo 25.10.2015 na Padričah na karti Hudo Leto, se naglo približuje. Tu so na voljo prve informacije, katerim bodo sledile podrobnejše, zato vam svetujemo, da večkrat pregledate to spletno stran.

Rezultati

Fotografije (slosport)

Start list
Tekmovalci, prijavljeni v kategorije začetniki in začetniki-dolga (direct), nimajo določenega štartnega časa in bodo štartali na štartno kontrolo

Pozor! Bilten št. 2

Pozor!  objavljen je seznam vpisov po kategorijah. Prosimo vas, da preverite pravilnost vnešenih podatkov.

Pozor! Bilten št. 1

Tekmovalni center bo na turistični kmetiji Vidali pri Bazovici od 9.00 dalje.

Kako do tja:
a) iz Bazovice: sledite pokrajinski cesti št.1 proti Padričam, nekaj sto metrov po zaključku vasi, takoj po pokopališču in križišču za Gropado, zavijte desno na privatno cesto (na poti bodo oznake);
b) z avtoceste: izvoz Padriče, na križišču s pokrajinsko cesto št.1 zavijte desno (v smeri proti Bazovici) in nadaljujte približno 3km; pri parkirišču za sinhrotron na desni strani ceste, zavijte levo na privatno cesto (na poti bodo oznake).
Iz Trsta je možno priti do tekmovalnega centra tudi z avtobusom št.39, ki se ustavi tudi v bližini kmetije.

Prvi start bo ob 10.30; start je oddaljen približno 1,8 km od tekmovalnega centra

Kategorije: ESO 1 (začetniki), ESO 2 (začetniška, malo daljša proga), M/Ž 12, M/ŽB (ne podeljujejo naslova deželnega prvaka); Young (M/Ž -16), Junior (M/Ž -20), Senior (M/Ž 21-34), Master 35 (M/Ž 35+), Master 45 (M/Ž 45+), Master 55 (M/Ž55+), Master 65 (M/Ž 65+)

Prijave: do torka, 20.10. za člane FISO preko spletne strani FISO, za ostale preko maila na naslov posta@origaja.it

Startnina:  5 za kategorije ESO, M/Ž 12, Young; € 7 za vse ostale kategorije

Kontakt: posta@origaja.it; tel.:3355806330

Pozor! Vrača se sončna ura

NEW:
Na voljo so dolžine prog

NEW: Po tekmi bodo na voljo topel obrok (meso in zelenjava na žaru) in sendviči po ugodni ceni. Na razpolago bodo tudi točeno pivo, kraško vino in druge pijače.

Orienteering na »šagri« (veselici)
Padriče, 26.6.2015

V lepem vremenu je bila proti večeru na sporedu zabavna, a tehnično dokaj zahtevna tekma. Vsak tekmovalec si je moral namreč sam izbrati, v katerem vrstnem redu bo obiskal vse kontrolne točke, kar je še dodatno popestrilo tekmo in odločalo o končni razvrstitvi. Po tekmi pa si je večina od 80-ih tekmovalcev privoščila zasluženo večerjo na šagri.
Naši tekmovalci so se odlično odrezali, saj so zasedli vse tri stopničke na zmagovalnem odru na dolgi progi, kjer je  zmagal Mauro pred Leonardom in Jernejem. Na 3. mesto med skupinami se je uvrstila družina Pelessoni, medtem ko moramo omeniti še odlično uvrstitev Nastje, 4. na srednji progi (Ž) ter Margarete4. na dolgi (Ž)
RezultatiFotografije

Tudi letos bo po ustaljenem običaju promocijska tekma  v sklopu “šagre” na Padričah. Tokrat bomo tekmovali na novi karti Stara Dolina (50 m od zbirališča). Na voljo bodo 3 proge: dve progi s prostim zaporedjemtežka (za izkušene orientaciste) in srednja (bolj za veseljaške orientaciste); ena proga z določenim zaporedjem - lahka (za začetnike).
Zgolj za zabavo.
Dobimo se v petek, 26. junija, ob 17:30 v Športnem centru Gaja. Prvi start ob 18:00. Razglasitev in nagrajevanje predvidoma ob 20:30
Letak

Prijave do četrtka, 25. junija, preko e-pošte  origaja@gmail.com

Mavhinje

6.4.2014

Meddeželno prvenstvo Veneto - FJK, Deželno prvenstvo FJK na srednjih progah, SOL 2

Vse informacije tukaj

Res lepa tekma, tudi sončno vreme je prispevalo svoje. Zgleda, da so se tekmovalci pohvalno izrekli: o karti,  pregledni in natančni tudi v detajlih; o progah, ki so dovoljevale tudi hiter tek; in predvsem o terenu, ki se je večkrat odpiral v čudovit razgled na lepo okolico.
Prisotnost zelo močnih tekmovalcev iz Veneta in Slovenije ni pustila dosti manevrskega prostora tekmovalcem iz naše dežele, razen nekaterim pohvale vrednim izjemam.  Tako smo vsekakor dosegli dva deželna naslova: Giulio M14 in
Andraž M18 (oba četrta v svoji kategoriji). Odlična tudi Chiara, 2. Ž35. Vedno presenetljivi rezultati naših najmlajših: Goran1.M10, Nastja2.Ž10, Tjaša3. Ž14, Veronika 2. v deželi Ž12. Lorenza je  prva v deželi ŽC in Peter, Gianluca in Antenore 2. v deželi v kategorijah M35, M45 oz. MC.

RezultatiFotografijeFotografije  (slosport)

DEŽELNO PRVENSTVO FJK
MESTNA JEDRA
DOLINA, 29.
SEPTEMBRA

Kljub slabemu vremenu je bila udeležba velika: 160 tekmovalcev je kljubovalo dežju in tekalo sem ter tja vzdolž trgov, ulic in uiličic, stez in stopnišč v Dolini, v zabavo so jim bile raznolike in prav nič banalne proge (premočeni a zadovoljni?). Naši so dosegli izredni rezuiltat: 4 deželni naslovi (Andra ž 1. v M16, Peter 1. v M35, Lorenzo 1. v MA inChiara 1. v Ž35) in toliko drugih stopničk (Marco 1. v ZAČ1, Marko G. 1. v MC, Lorenza 1. v ŽC, Leonardo 2. v M14, Jernej 2. v M16, Tja š a 2. v Ž14, Paolo 3. v M45, Gianfranco 3. v M55, Davide 3. v MC, Joshna 3. v Ž12, Patrizia 3. v ŽC)

RezultatiSplit TimesFotografijeFotografije ( fisofvg)

Dolina 2013

Majhno staro vaško jedro, toda videli boste, kako je lahko zahtevno.  Pričakujemo lepo nedeljo, zabavno in na dometu vsakogar. Dobimo se ob 8:30, prvi start bo ob 10:00

tukaj
Novo: dodali smo eno eno začetniško kategorijo z nekoliko težjo in daljšo progo - Začetniki 2.
Objavljene so razdalje
Kdor želi, se bo lahko po nagrajevanju udeležil
vodenega ogleda Doline Glinščice, ki ga prireja Nico Zuffi (hvala!). Več informacij na tej povezavi

Prijave v tekmovalnem centru ali direktno pri Nicu Zuffiju.

Dostop:
a) po avtocesti nadaljujte v smeri Milje in Rabojez vse do izvoza za Dolino / tovarno Wärtsilä.
Z izvoza krenite na levo in nato mimo tovarne Wärtsilä do krožišča. Nadaljujte čez krožišče do Doline. Sledite smerokazom.
b) iz Lipice, Bazovice, Peska nadaljujte po državni cesti št.14 v smeri Trst do križišča kmalu po ostrem ovinku. Tam obrnite levo, nato ravno naprej  mimo Boršta in Boljunca do Doline. Sledite smerokazom

Glej  Googlov zemljevid

ZKOP gre....

Park pri Sv. Ivanu v Trstu, 24. februarja – 4. in zadnja etapa, ki jo prireja AŠZ Gaja (info) in bilten.

Zbiranje ob 9:00 pri gledališču "Franco in Franca Basaglia" v parku pri Sv. Ivanu. Prvi start ob 10:00. V bližini je bar "Il posto delle fragole", ki bo ob priliki odprt.
Ob koncu bo nagrajevanje tekme  in celotnega ZKOP.

Sporočilo tekmovalcem

POZOR!

Možno je, da bo v nedeljo še sneg in morda tudi led. Priporočamo uporabo primernih tekaških čevljev, ki se oprimejo spolzkega terena. Bodite previdni, še predvsem po stopnicah! Navsezadnje so promocijske tekme bolj za zabavo kot za zmago. Pazimo, da se ne poškodujemo!

Rezultati ZKOP  po tretji etapi

Koledar in pravilnik.

Gropada 13/1/2013

6. izvedba orientacijskega teka "Brez meja / Senza confine"  in 1. preizkušnja  ZKOP

Vabilo

Vse informacije so na razpolago na priloženem razpisu.

Trud je poplačan
(in kakšen trud!)

Uspelo nam je:  zanimiva tekma in – po mnenju mnogih – brezhibna organizacija. Kraški teren, ki je za večino italijanskih tekmovalcev neobičajen, je narekoval počasnejše proge kot so jih vajeni, ampak vsekakor zelo premišljene in zapletene. Iskreno zahvalo Cristianu Bellottu za odlično trasirane proge, drugim orientacijskim klubom iz dežele, ki so nam priskočili na pomoč in še posebno vsem čudovitim 40 članom organizacijske ekipe. Nekaj vtisov o tekmi lahko preberete tukaj:

Naši doseženi rezultati niso izredni, toda upoštevati moramo dve dejstvi: prvo, da je bilo za nas tokrat praktično prvič, da smo se primerjali s samo smetano italijanskega orienteeringa in drugo, da so naši tekmovalci delali pri organizaciji že od zore in vse do zadnje minute pred svojo tekmo. Res nismo mogli od njih zahtevati preveč… Vsekakor je treba izpostaviti nekatere rezultate: Marta 1. in Chiara 2. v WC; Lorenzo  4. v MA (absolutno odličen rezultat, kajti pred njim so sami izkušeni in kotirani atleti), Anja na svoji prvi tekmi (obeta dobro) 2. v  OTROŠKI, Jakob in Gregor novi člani in že prvi oziroma drugi v ZAČETNIŠKI, Claudio 4. v M65, Guido 4. (samo eno sekundo za tretjim) in Marko G. 5. v MC, Tjaša 4. v W12.
Leonardo je deželni prvak na dolgi razdalji v M14, prav tako Tjaša v W12. Čestitamo!

RezultatiSplit timeFoto  (slosport) Foto

Orientacijski tek
Sobota 2. julij 2011 -
Športni center Gaja  Padriče - Trst

Ob priliki letne društvene šagre, prirejamo tekmovanje v orje
ntacijskem teku, ki se bo odvijalo v okolici padriškega športnega centra Gaja. Proge bodo primerne tako za spretnejše tekmovalce, kot tudi za vse tiste, ki se želijo preizkusiti s to športno pan
ogo, se z njo zabavati in, zakaj ne, tudi nadaljevati.

v petek 17 junija

Najzabavnejši orijentacijski pohod, s skupinskimi preizkušjami v raznih spretnostih, znanju in kulturi.

GROPADA - Trst
9. januarja 2011

Četrta izvedba Orientacijskega teka "Brez Meja"

Vsi rezultati, photo in komentarji

Tretja izvedba orientacijskega teka brez meja po gozdovih ob nekdanji meji in prva preizkušnja veljavna za zimsko kraško prvenstvo.   Gropada - 10/1

PROGE
: Dolga (m 3400), srednja (m 2900), kraj
ša in za otroke do 12.leta, starosti (m 960)
ZBIRALIŠČE: ob 9.30 na sedežu K.D. Skala v Gropadi

ŠTART:  prvi štart ob 10.30, 10 minut peš ob zbirališča
NAGRAJEVANJE: nagrajeni bodo prvi trije uvrščeni vsake kategorije (M/Ž) in najboljše tri skupine ob zaključku tekmovanja
VPISOVANJE: do četrtka 7. januarja 2010, preko e-pošte: posta@origaja.it . Za podrobnejše informacije: 349 6932994
Na sedežu Skale bodo na voljo ogrete slačilnice in prigrizek.
V Gropado se iz Trsta lahko zapeljete z avtobusom št. 39 (odhod izpred železniške postaje ob 9.15)

Photo

Rezultati

Sobota 11. julij 2009 -

Ob priliki letne društvene šagre, prirejamo tekmovanje v orjentacijskem teku,
 ki se bo odvijalo v okolici padriškega športnega centra Gaja. Proge bodo primerne tako za spretnejše tekmovalce, kot tudi za vse tiste, ki se želijo preizkusiti s to športno panogo, se z njo zabavati in, zakaj ne, tudi nadaljevati.
Rezultati

Druga izvedba orientacijskega teka brez meja po gozdovih ob nekdanji meji in prva preizkušnja veljavna za zimsko kraško prvenstvo.

Gropada - 14/12

PROGE: Dolga, srednja, krajša in za otroke do 12.leta starosti.
ZBIRALIŠČE: ob 10.00 na sedežu K.D. Skala v Gropadi

ŠTART: prvi štart ob 10.30, 10 minut peš ob zbirališča
VPISOVANJE: do četrtka 11.decembra, preko e-pošte: posta@origaja.it . Za podrobnejše informacije: 349 6932994